W szkołach naucza się głupków

Posted by mrowka
lut 08 2013

Zwiedzając rozlicznego gatunku fora usytuowane w sieci co rusz nagminniej dochodzę do wniosku, że nasz system nauczania jest delikatnie mówiąc, szkodliwy. Całkiem nie mam w tej okolicy na myśli byków ortograficznych. Polski język naprawdę jest niezmiernie powikłany i sam poza tym ustawicznie taki błąd robię.

Poniekąd chodzi o owo, iż młodzi nie umie racjonalnie się wypowiadać. Zacznijmy od tego, iż na forum tworząc swojego rodzaju kolejny temat należy dać tytuł. Już w tym miejscu w szeregu przypadków zdarzają sie takie kawałki: egzaminy, a dalej jest jeszcze gorzej. Często muszę przeczytać dany post kilka razy, a i tak całkiem nie mam pojęcia o co chodziło. Pewnie często problemem jest totalny brak czasu osoby zakładającej nowy temat, ale warto w tytule dać coś więcej niż samo ogrodniczy. Dlaczego przed wejściem w temat naprawdę muszę odgadywać o czym będę czytał?

Wychodzi w tej okolicy bezwzględny brak zręczności przekazania streszczenia tylko w paru słowach, a owego jak dosięgam pamięcią szkolono mnie na polskim. Dziś zapewne w wyższym stopniu zależy na ludziach, jacy nie absolutnie myślą, żeby mieć warunki im wciskać wszelki kit. Należy owo nadzwyczaj błyskawicznie przekształcić!

Comments are closed.