Rozbicie małżeństwa? Terapia zbawienna!

Posted by mrowka
gru 17 2012

Nadzwyczaj wyniszczające są dzisiaj rozwody, a co sporo gorsze i alarmujące, co i rusz systematyczniej do nich dochodzi. Również i u nas w Polsce mamy do działania z silnym narastaniem liczby rozwodów w przeciągu roku, porównując oczywiście miarę do lat zeszłych.

Czy jest nadal dowolna szansa i dla waszego związku? Może nie ma pomiędzy wami znacznego porozumienia, może w rzeczywistości teraz sterczycie na bezdrożu, każde osobno patrząc w inną stronę, natomiast jeszcze jest w was pragnienie walki o to, by znów być wspólnie i czuć się właściwie szczęśliwym? Obecnie obraz małżeństwa jest już totalnie inny, niż to było dawno temu. Aktualnie każdy w związku istnieje nieomal samodzielnie, na swój rachunek.

Samodzielne konta, osobne grona przyjaciół. Coraz mniej w nas partnerstwa, a głównie chodzenia na kompromisy. To, iż stajemy się pojedynczymi jednostkami przemawia również o tym, że nie będziemy akceptować inności drugiego człowieka. Wybaczcie, jednakże jaki w takim razie jest inny sposób na wspólne życie pod jednym, dachem, jak nie kompromis oraz wyszukiwanie wspólnych, słusznych rozstrzygnięć? Podczas gdy wymijamy rozmowy, dyskusje i wysłuchanie drugiej strony, wówczas już zdoła pomóc zaledwie psychoterapeuta i jego wsparcie.

Po prawdzie tu nie ma co się wstydzić, aby się o takie wsparcie ubiegać. Teraz nawet zdrowe, nader pomyślne związki bywają na psychoterapię indywidualną, aby móc się lepiej poznać, a nikt inny jak psychoterapeuta poprawniej nam niniejszego nie wyjaśni.

Comments are closed.