Paradoksy po kolacji

Posted by mrowka
gru 24 2012

24 grudnia. Ogromnie czarodziejska data. Może nie dla wszystkich, tymczasem dla wybitnie wielu ludzi jest owo naprawdę nadzwyczaj rzadki czas. Wypełnia się wyczekiwanie na pewne z najistotniejszych świąt. Ludzie po 4 tygodniach adwentu siadają do stołu, do wspólnej kolacji. Bardzo niemało osób ma po takiej wieczerzy kłopoty z żołądkiem. Na kolacji konsumują nazbyt dużo.

Lecz weź w tym miejscu się przystopuj, kiedy na stole pojawiają się tak naprawdę nader wspaniałe potrawy, a niektóre pojawiają się zaledwie raz w roku. Od ryby przez bigosy po ciastka i różnorakiego rodzaju torciki. Być może nie na każdym stole są wspomniane torty, natomiast osobiście znam parę ludzi, gdzie takie torty nie wyłącznie pojawiają się, lecz torty na zamówienie. Jaka jest różnica? No taka, iż rzetelnie widać, iż taki tort na stole jest niezmiernie bliski jako że umyślnie go się zamawia.

Po wyśmienitej kolacji z tymi całymi potrawami zaczynamy odbierać rezultaty jedzenia wszystkich przygotowywanych potraw. Najdziwniejsze jest to, że co roku popełniamy ten sam błąd.

Nieomalże zgodnie z tradycja powinniśmy wszystkiego skosztować i naprawdę idziemy za tradycją. Lecz nie próbujemy, a zajadamy się tymi wszystkimi potrawami. Efekt może być jedynie jeden. Większa część z nas, już niebawem przypomni se o czym jest tu mowa.

Comments are closed.